Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити роботу сайту на найвищому рівні. Подальше використання сайту означає згоду на їхнє використання.

Часті питання

Герметик

Який правильний розмір шва?

Переконайтеся, що мінімальна ширина стику становить 5 мм, а максимальна – 30 мм. Глибина шва залежить від його ширини. Зберігайте глибину шва від 5 до 15 мм. Якщо ширина шва більша за 10 мм, то його глибина повинна складати половину від ширини.

За яких умов можна наносити герметик?

Герметик повинен бути нанесений на добре підготовлену поверхню. Більш конкретні інструкції можна знайти в технічних аркушах.
Найбільш поширені умови:

 • Поверхня повинна бути чистою, сухою, знежиреною (для гладких) і ґрунтованою (для пористих).
 • Температура довкілля та основи повинна бути вище + 5°С. Замерзла поверхня може спричинити дуже погану адгезію або навіть відсутність адгезії.
 • Ніколи не наносьте герметик під дощем (крім герметиків, у яких в технічних аркушах прописана така можливість).

Чи можна використовувати звичайний силікон для натурального каменю (наприклад, мармуру)?

Звичайний силікон містить силіконове мастило, яке може проникати в структуру натурального каменю і спровокувати темні плями на стику шва з каменем. Це називається забрудненням крайової зони і видалити таке забруднення неможливо. Спеціальний силікон для натурального каменю (Silirub MA), а також клеї-герметики на основі SMX-polymer дозволяють уникнути цього, отже, не викликають забруднення крайової зони при нанесенні на натуральний камінь.

Чи можна фарбувати силіконовий герметик?

Ні. Стандартний силіконовий герметик неможливо пофарбувати, адже фарба погано «лягає» на силікон (не має адгезії, лущиться).

Я використовував санітарний силіконовий герметик, але на шві все одно знову проявилася цвіль. Чому?

У складі санітарних груп силікону є протигрибкові домішки (фунгіциди), призначені для захисту герметика від утворення цвілі та грибка. У результаті такий герметик зазвичай стійкий до цвілі протягом більш тривалого часу, ніж звичайний силікон. Але якщо є погана вентиляція, залишки мильної води або була обробка речовинами, що містять хлор, то ці домішки (фунгіциди) перестають захищати шов, що може призвести до утворення цвілі знову. Щоб цього не сталося, рекомендуємо прибирати залишки вологи з поверхні шва сухою тканиною.

Як видалити залишки герметика (силіконового, поліуретанового, МС-полімерного)?

Залишки незастиглого герметика з гладких і непористих поверхонь можна видалити сухою тканиною, уайт-спіритом, а також серветками Swipex. Пористі поверхні дуже важко або практично неможливо очистити. Навіть незастиглий силікон (поліуретан, МС-полімер) може залишити тут плями. Ось чому ми рекомендуємо Вам бути обережними при роботі з герметиками і завжди використовувати захисну стрічку (малярний скотч), щоб заклеїти краї поверхні для захисту. Після нанесення герметика та вирівнювання шва шпателем або мильним розчином, негайно приберіть стрічку (до початку процесу застигання герметика, приблизно 5-15 хвилин). Застиглий герметик (силікон, МС-полімер) можливо видалити або механічним шляхом, або за допомогою Silicone Remover.

Як зберігати герметик?

Герметики для швів найкраще зберігати в прохолодному та сухому місці при температурі від +5 до + 25°C. Важливо міцно закрити ковпачок відкритого носика, щоб волога не потрапила в продукт (рекомендуємо видавити трошки герметика і щільно закрутити ковпачок).

Клей

Що таке «пористі» матеріали?

Пористі матеріали можуть вбирати вологу. Деякі клеї або герметики містять вологу. Якщо використовуються ці клеї або герметики, один із матеріалів повинен бути пористим.
Прикладами пористих матеріалів є гіпсокартон, необроблена деревина, бетон і цегла, папір, картон, цемент.
Прикладами непористих матеріалів є попередньо оброблена (лакована або пофарбована) деревина, будівельні плити, такі як МДФ, ОСБ, тверді та м'які пластмаси, пінополістирол (EPX, XPS), метал, скло.

Коли варто використовувати ґрунтівку на пористій поверхні?

Праймер може мати кілька функцій. Наприклад, існують ґрунтівки, які перешкоджають проникненню вологи через основу до клейового шару і, таким чином, погіршують якість адгезії. Загалом ґрунтівка забезпечує поліпшену адгезію до поверхні.

Як я повинен чистити свої інструменти?

Якщо клей ще не затвердів, то найкраще використовувати серветки Swipex. Swipex гарантує видалення ще не застиглого клею з  інструментів. Це стосується лише гладких поверхонь. Найкраще видаляти затверділий клей механічним способом (наприклад, ножем).

Як видалити плями від клею і його залишки?

Більшість незастиглих клеїв можна видалити розчином на основі ацетону. Переконайтеся, що ацетон не вплине на поверхню. Як альтернативний варіант, для видалення клею з гладких поверхонь можна використовувати серветки Swipex. Застиглий клей можна видалити тільки «механічним» шляхом. Ми рекомендуємо попередньо переглянути аркуш технічної інформації цього клею.

Як я можу збільшити адгезію на гладкій поверхні?

Шорсткість матеріалу збільшує площу поверхонь, що склеюються, і тим самим забезпечує кращу адгезію. Для гладкої поверхні також можна використовувати Soudal Surface Activator. Він допоможе нам прибрати залишки пилу, бруду, жирних слідів і буде додатково активувати поверхню (кольорові метали).

Поліуретанова піна

Чи є якісь негативні наслідки для піни, якщо ємність з піною погано струсити перед використанням?

Поліуретанова піна складається з декількох компонентів, які утворюють два шари при зберіганні. Піна має бути добре збовтана (30-40 разів) перед використанням для створення однорідної суміші. Недостатнє струшування призведе до поганих піноутворювальних властивостей, таких як більш крупна структура комірок і зменшені обсяги виходу піни.

Що таке «розширення піни»?

Розширення у пістолетної та ручної пін відрізняється: ручна збільшується до 150-200%, а це означає, що Вам потрібно заповнити шов приблизно на 30-40%. Пістолетна піна буде розширюватися до 30-100%, тому тут потрібно заповнити шов не менше ніж на 50%. Розширення також залежить від температури довкілля, температури балона і вологості.

Чому я повинен зберігати балон з піною клапаном вгору?

Балони з монтажною піною рекомендується зберігати у вертикальному положенні, тому що в горизонтальному положенні існує ймовірність «залипання клапана» всередині балона, що може призвести до неможливості подальшого застосування.

Чи потрібно намочити поверхню перед використанням піни?

Ми рекомендуємо зволожувати поверхню, адже для поліуретанової піни потрібна волога для затвердіння. Інші переваги:

 • Найкраща коміркова структура
 • Найкраща адгезія
 • Швидке затвердіння
 • Найкраща якість піни
Якщо Ви не зволожите поверхню, Вас спіткає низка недоліків:
 • формування крупнокоміркової структури, що негативно позначиться на тепло- і шумоізоляційних властивостях монтажного шва;
 • неповна полімеризація в швах понад 40 мм (ширина та глибина), що може спричинити повторне розширення шва монтажної піни;
 • погіршується адгезія до поверхні;
 • збільшується час полімеризації (застигання).
2K піна є винятком. 2K піна полімеризується без води, тому що другий компонент (затверджувач) є всередині балона і після його активації відбудеться реакція полімеризації (докладний опис зазначено на аркуші технічної інформації).

Чи можна знову струсити балон із піною під час використання?

Рекомендується регулярно струшувати балон із піною під час використання, особливо після перерв. Це необхідно для запобігання повторного поділу її складників.

Чи пінопласт стійкий до шкідників?

Пінополіуретан може утворювати гарне ущільнення для захисту від комах. Це не стосується щурів або мишей, особливо якщо пінополіуретан переслідує саме таку мету. У цьому випадку щури та миші знайдуть спосіб зруйнувати його. Тому поліуретанова піна підходить тільки для захисту від комах.

Як я повинен зберігати пістолет «Soudal» для монтажної піни після застосування?

Найкраще залишати пістолет на балоні з піною (з пістолетами інших виробників дотримуйтеся інструкції із застосування). Якщо Ви знімете пістолет з балона, Ви маєте очистити клапан балона піни та пістолет за допомогою спеціального засобу (очищувача монтажної піни). Також ми рекомендуємо використати залишки піни в балоні протягом наступного тижня.

Як я можу видалити залишки піни?

Свіжа піна найкраще видаляється за допомогою спеціального засобу (очищувача монтажної піни, спеціальних серветок). Затверділу піну можна видалити тільки механічно або за допомогою спеціального засобу, призначеного для затверділої піни – PU Remover.

Fix ALL®

Який час затвердіння Fix ALL®?

Час затвердіння Fix ALL® залежить від таких факторів: товщина шва (кількість маси), вологість, температури довкілля та типу поверхні (гладка або пориста). За нормальних умов (20°C і відносній вологості 60%) для з'єднання 2-3 мм потрібно 24 години.

Чи боїться Fix ALL® морозу?

Гібридні герметики не замерзають.

Чи можна фарбувати Fix ALL®?

Гібриди добре фарбуються більшістю типів фарб. Але фарба менш еластична, ніж клейовий герметик, що може призвести до розтріскування фарби при русі швів. Завжди рекомендується проводити попередній тест на адгезію та сумісність.